Devátý ročník oblíbené Robosoutěže je tu!

Souboje robotických vozítek pro žáky základních škol budou probíhat tento pátek 28. dubna. Mezi sebou se tak utkají žáci 64 týmů ze všech základních škol nebo odpovídajících ročníků.

V letošním roce je pro roboty připraven úkol „Střelnice“. Soutěžící musí sestavit a naprogramovat robotické vozítko ze speciální stavebnice tak, aby v časovém limitu samostatně bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, Bluetooth či jiných komunikačních kanálů) sebralo z vyznačených „skladů" na hracím hřišti co nejvíce barevných míčků a umístilo je do cílových oblastí „terče" s různým bodovým ohodnocením. Soutěžit budou vždy dva roboti na dvou samostatných identických hřištích, o vítězství pak rozhodne větší počet získaných bodů.

Konat se bude v pátek 28.4. 2017 od 10 do 14.30 hodin v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí (Karlovo náměstí 13, Praha 2).

Poslední změna: 28.04.2017, ivan.sobicka