Přednáška Pavla Píši na University of Alabama in Huntsville

V rámci návštěvy University of Alabama in Huntsville a pracoviště firmy On-Line Applications Research Corporation představil Pavel Píša nasazení operačního systému RTEMS v safety-critical aplikacích pro zdravotnictví. Zvaná přednáška byla zorganizována ve spolupráci s Joel Sherrill, Ph.D., CEO OARCorp, který je jedním z tvůrců OS RTEMS.
RTEMS RTOS Logo

Ve městě Huntsville, které se nachází ve státě Alabama, položil Wernher von Braun základy pro dnešní druhý největší vědecko-technologický park ve Spojených státech Amerických. Zároveň se zde náchází Marshall Space Flight Center a U.S. Space & Rocket Center, která úzce spolupracují s technologickým parkem a UAH (University of Alabama in Huntsville) na vývoji raketových systémů a dalších vesmírných technologií. RTEMS je operační systém reálného času, který se dočkal nasazení v kritických misích jako Curiosity, protiraketový systém Avanger a sondy ESA (Plank, Hersh). Toto unikátní vědecké prostředí v rámci svojí pracovní cesty na konferenci Real-time Linux Workshop 2012 navštívili Pavel Píša, Michal Sojka a Martin Samek.

Profesor B. Earl Wells, Ph.D. z Electrical and Computer Department, UAH pozval Pavla Píšu, aby přednášel na půdě univerzity. Vyzvaná přednáška a prezentace o RTEMS se dočkala nemalého zájmu ze strany studentů bakalářského a magisterského studia, stejně tak zaměstnanců UAH a OARCorp.

Poslední změna: 10.06.2013, test.supereditor