Siemens Embedded Academy 2016

Právě začíná již třetí běh kurzu Siemens Embedded Academy, který zajišťuje vývojové centrum společnosti Siemens v Praze ve spolupráci s katedrou řídicí techniky FEL.

Kurz je určen pro ro nadané a motivované studenty a je pořádán v rámci předmětu Práce v týmu a její organizace (PTO) a je zaměřen na „Embedded product development according to PLM“. Týmová práce je navržena pro skupiny tří studentů, v maximální počtu 6 skupin. Organizace práce bude probíhat v rámci metodiky PLM (Product Lifecycle Management), používané ve společnosti Siemens, pod vedením vývojářů s dlouholetými zkušenostmi z řady mezinárodních projektů.

Účast v kurzu je výjimečnou příležitostí naučit se postupy ověřené v mezinárodním prostředí velké společnosti a jsou vítáni také studenti, kteří nemají předmět PTO jako povinný.

Hlavní důraz je kladen na praktickou implementaci embedded systémů včetně návrhu a realizace HW i SW s důrazem na zachování fází života produktu dle metodiky PLM standardů společnosti Siemens. Studenti budou pracovat ve skupinách po třech, budou jednoznačně přiděleny role v týmu, budou definovány milníky projektu dle PLM a na konci kurzu bude úkolem studentů předvést fungující produkt včetně dokumentace a výsledků provedených testů.

Kurz začíná první společnou přednáškou na PTO v pondělí 22. 2. a dále probíhá každý pátek od 8:15 do 11:00 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí.

Více informací naleznete na stránkách kurzu Siemens Embedded Academy nebo mailem u Pavla Burgeta (pavel [dot] burget [at] fel [dot] cvut [dot] cz), kam se také můžete hlásit v případě zájmu o účast. Rozdělení do skupin je třeba provést nejpozději v prvním týdnu semestru.